Виды грунтовки и области применения

Виды грунтовки и области применения

Обробка поверхонь грунтовим покриттям є одним з обов'язкових умов підготовчих робіт під час ремонту. У магазинах представлено все розмаїття цього матеріалу, але, в залежності від характеристик, той чи інший склад може застосовуватися в різних умовах. По суті, грунтовка - це рідка суміш, яку наносять на різні поверхні (стеля, підлога, стіни) з метою їх підготовки до подальшої обробки. Розчин поліпшує зчеплення з оздоблювальним матеріалом, що дозволяє забезпечити більш якісне покриття. Більшість сучасних матеріалів не мають на увазі нанесення без попередньої обробки поверхні. Основною відмінністю всіх грунтовок є те, як вони впливають на різні поверхні.


Найпоширеніші види грунтових покриттів:

1. Універсальна грунтовка.

Із самої назви видно, що даний тип грунтовки підходить для будь-яких поверхонь. Найчастіше до складу входять латекс або акрил. У більшості також присутні спеціальні домішки, які збільшують проникаючу здатність розчину. Ще серед активних речовин в таких ґрунтовках можна зустріти антисептик. Такі розчини підходять для обробки будь-яких поверхонь як усередині приміщення, так і зовні. Наносити таке покриття потрібно рівним і досить товстим шаром. Перевірити якість нанесення можна через кілька хвилин - якщо поверхня ще залишається вологою, то це означає, що грунтовка була нанесена в потрібній кількості. Такий шар посилить адгезію і не дасть змогу стінам вбирати рідкі складові фінішного покриття.

2. Антигрибкова грунтовка.

Найчастіше даний вид покриття використовується для профілактики, якщо в приміщенні підвищена вологість. Якщо вже є проблема з грибком і цвіллю, то подібна обробка допоможе ефективно впоратися з цією проблемою. Основа у такій суміші зазвичай алкідна, мінеральна або акрилова. Залежно від марки може варіюватися, і концентрація основного компонента такий грунтовки - фунгіциду. Чим вище концентрація, тим сильніше ступінь впливу на мікроорганізми. За допомогою таких складів з різних поверхонь виводять лишайники, грибки та пліснява. Однак перед нанесенням розчину, необхідно ретельно зачистити і просушити оброблювану ділянку. Всю роботу по очищенню і грунтовці потрібно проводити як мінімум в респіраторі і рукавичках.

3. Акрилова грунтовка.

Даний вид зазвичай складається з суміші латексу і акрилу. Через простоту застосування її часто використовують не тільки професіонали, а й новачки. Таке попереднє покриття дає дуже хороше зчеплення оздоблювальних матеріалів з оброблюваної поверхнею. Тому цей вид грунтовки часто застосовують для роботи з нестандартними матеріалами обробки. Області застосування цієї грунтовки залежать від різних добавок в складі. Крім підвищення адгезії, такі склади можуть збільшувати товщину шару обробки, проникати вглиб матеріалу і зміцнювати його. А ще її застосовують для матеріалів, які мають низький відсоток вбирання рідини.

4. Грунтовка для дерева.

Тут варто виділити два типи грунтовки: шелаковим і алкидная. Перший варіант іноді використовується в специфічних випадках. Нею обробляють зрізи сучків, щоб запобігти появі смоли, але при цьому, їй прекрасно можна обробляти будь-які дерев'яні поверхні. Через свого складу вона не підходить для нанесення поверх морилок на водній основі. Другий варіант широко застосовується для покриття необробленої деревини. Завдяки своїм властивостям, ця грунтовка забезпечує рівне нанесення фінішного покриття. Вона також оберігає дерево від гнилі і руйнування. З мінусів можна виділити довгий висихання (до 12 годин) і неможливість використання для гіпсових або оштукатурених поверхонь.

5. Грунтовка для металу.

Варто звернути увагу на пассивирующие і епоксидні склади. Найчастіше ці типи грунтовки використовують для антикорозійного покриття. Пасивуючі, за рахунок свого складу створюють оксидну плівку на поверхні металу і переводять його в пасивний стан. А епоксидна грунтовка може використовуватися не тільки для металу, але і для бетону. Завдяки епоксидної смоли в складі, вона має високу проникаюче властивість і просочує оброблювану поверхню, надійно її захищаючи.


Вибір необхідного складу буде залежати від характеристик поверхні, на якій він буде застосовуватися.

Опубликовал Koldim


Товары, связанные с этой статьей

0 комментариев к "Виды грунтовки и области применения"

Написать комментарий

Ваше имя:
 
Ваш комментарий:
Внимание: HTML тэги не поддерживаются!